VI ANDRZEJKI STOMATOLOGICZNE
AAA

PŁYWACY OPŁYWAJĄ W SUKCESY

data: wtorek, 09 kwiecień 2019

Od 4 do 6.04.2019 r. w Dębicy odbyły się XV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu, gdzie Śląską Izbę Lekarską reprezentowało dziesięcioro zawodników. Zarówno wielokrotni bywalcy tych zawodów jak i startujący po raz pierwszy wykazali się wolą walki oraz świetnym przygotowaniem do rywalizacji.

Danuta Ziarko – 8 złotych medali w konkurencjach indywidualnych oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw

Marek Trzensiok – 9 złotych medali w konkurencjach indywidualnych oraz tytuł piątego zawodnika mistrzostw

Jan Wilczek – 1 złoty medal oraz 3 srebrne indywidualnie oraz tytuł drugiego zawodnika mistrzostw

Marek Kowalczewski – złoty i srebrny medal

Karol Pałka – indywidualnie złoto, brąz i trzy srebrne medale

Michał Kępiński – dwa złote i trzy brązowe medale indywidualnie

Marcin Sarna – trzy srebrne i dwa brązowe krążki indywidualnie

Jan Kalka – złoto, brąz i dwa srebra indywidualnie

Warta Edward – trzy brązowe i srebrny medal w zmaganiach indywidualnych

Sztafety mężczyzn też dały popis umiejętności. Pierwsze miejsce zajęła sztafeta w składzie: Jan Wilczek, Marek Trzensiok, Michał Kępiński i Karol Pałka. Piątą sztafetą mężczyzn w zawodach okazał się  zespół w składzie Marek Kowalczewski, Marcin Sarna, Jan Kalka oraz Andrzej Szwej.

Najlepszą sztafetą mieszaną 4 x 50m na zawodach została również reprezentacja ŚIL w składzie: Danuta Ziarko, Martyna Trzensiok, Marek Trzensiok i Michał Kępiński.

W ogólnej punktacji drużynowej z trzynastu izb lekarskich Śląska Izba Lekarska zajęła zasłużone drugie miejsce, ustępując jedynie gospodarzom zawodów.