KONFERENCJA

data: środa, 26 marzec 2014

Szanowni Państwo,
w imieniu organizatorów: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach oraz Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej, która odbędzie się 25 kwietnia o godz. 9.00 (rejestracja uczestników od godz. 8.00) w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ul Bankowa 11b w Katowicach.

Jednodniowa konwencja Konferencji podzielona została na dwie części. W pierwszej części prezentowane będą tematy przygotowane wspólnie przez pracowników naukowych reprezentujących świat medycyny i prawa. Poruszane będą między innymi problemy z zakresu transplantologii, świadomej zgody, elementów psychiatrii w procedurze karnej, telemedycyny oraz działalności wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Wykład inauguracyjny wygłosi światowej klasy lekarz - prof. Adam Maciejewski, pod
którego kierownictwem w 2013 r. zespół chirurgów z Centrum Onkologii w Gliwicach dokonał pierwszego na świecie przeszczepu twarzy ratującego życie. Natomiast część druga poświęcona zostanie praktycznym zagadnieniom medyczno-prawnym, a zatem kazusom z jakimi spotykają się lekarze i adwokaci w swojej codziennej pracy zawodowej.

Honorowy patronat nad Konferencją objęli JM Rektor SUM prof. dr hab. n med. Przemysław Jałowiecki, JM Rektor UŚ prof. dr hab Wiesław Banyś, Dziekan ORA w Katowicach adw. Jerzy Pinior oraz Prezes ŚIL dr n med. Jacek Kozakiewicz.

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą załączonego formularza zgłoszeniowego. Osoby zarejestrowane otrzymają drogą mailową zwrotne potwierdzenie uczestnictwa. Konferencja jest akredytowanym zdarzeniem naukowym, w związku z tym lekarze będą mieli możliwość uzyskania punktów
edukacyjnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

W imieniu organizatorów
mgr Wojciech Maczuch