KONFERENCJA

data: poniedziałek, 13 styczeń 2014

Zapraszamy Państwa do udziału w „I Ogólnopolskiej Konferencji Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki”, która odbędzie się w dniach 7–8 marca 2014 r. w Katowicach. Kierownikiem Naukowym konferencji jest prof. Krzysztof Strojek, kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Tematyka Konferencji została dobrana w taki sposób, by każdy uczestnik otrzymał jak największą dawkę praktycznej wiedzy, którą będzie mógł wykorzystać w swojej codziennej pracy z pacjentami. Przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące symptomatologii, możliwości diagnostycznych i zasad leczenia cukrzycy. Mamy również nadzieję, że spotkanie ułatwi nawiązanie osobistych kontaktów przydatnych w dalszej pracy zawodowej.

Podczas Konferencji będziemy mówić m.in. o:

·        standardach leczenia cukrzycy w różnych przedziałach wiekowych, by prawidłowo prowadzić naszych pacjentów

·        aktualnych na 2014 rok wytycznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, których stosowanie jest wymagane w praktyce

·        nowym spojrzeniu na problem diagnostyki i leczenia niewydolności serca będącej powikłaniem cukrzycy

·        zaleceniach dietetycznych przekazywanych pacjentom i ich zgodności z aktualnymi badaniami klinicznymi

Wśród zaproszonych prelegentów m.in.: prof. Leszek Czupryniak, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego; prof. Zbigniew Kalarus, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego;  prof. Maciej Małecki, Prezes Elekt Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Dla wszystkich członków Śląskiej Izby Lekarskiej przygotowaliśmy specjalną ofertę w cenie 249 zł brutto. Szczegóły na temat konferencji oraz możliwość rejestracji na stronie http://www.konferencja-cukrzyca.pl/izba