PREZYDIUM ORL W DELEGATURZE CHORZOWSKIEJ

data: czwartek, 21 marzec 2013

20 marca br. odbyło się kolejne z serii  wyjazdowych spotkań prezesa Jacka Kozakiewicza i Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej. Tym razem gościli oni na zaproszenie Delegatury Chorzowskiej w Urzędzie Miejskim w Chorzowie. W spotkaniu uczestniczyli  także  Andrzej Kotala - prezydent Miasta Chorzowa oraz Henryk Wieczorek - przewodniczący Rady  Miejskiej. W trakcie wizyty przedstawicieli Śląskiej Izby Lekarskiej rozmawiano m.in. o aktualnych problemach ochrony zdrowia w naszym województwie, z uwzględnieniem niełatwej często sytuacji lekarzy, a także o działaniach podejmowanych przez śląski samorząd lekarski.

Kulminacją spotkania była uroczystość wyróżnienia zasłużonych lekarzy, którą poprowadziła przewodnicząca Delegatury Chorzowskiej, dr Danuta Korniak. Prezes ORL podziękował Laureatom za poświęcenie zawodowi lekarzy wielu lat pracy, wręczył okolicznościowe listy i kwiaty. – To wspaniałe, że w jednym miejscu zgromadzili się tak znakomici lekarze, nestorzy chorzowskiej medycyny. – powiedział prezes Kozakiewicz.
Do życzeń w imieniu władz miasta dołączył się także prezydent Chorzowa, również przekazując okolicznościowe adresy. Wśród nagrodzonych lekarzy znaleźli się: dr Henryk Bazger, Alicja Broda, Alicja Danielewska-Gabryś, Tadeusz Doliński, Maria Kampa – Gałązka, Witold Kandziora, Elżbieta Krause-Krakowczyk, Tadeusz Krawecki, Grażyna Krzypkowska, Wanda Mastalerz, Leszek Ogorzał, Grażyna Pawlak, Edyta Przybyła - Kręglicka, Urszula Szaleniec, Alicja Szymańska, Tadeusz Ullmann i Jolanta Wadas.

dodał: Tomasz Gawlik