KOMUNIKAT PREZESA ORL JACKA KOZAKIEWICZA Z DNIA 23 MAJA 2012 r.

data: środa, 23 maj 2012

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!

Jak zapowiadałem w komunikacie z 15 maja br. na dzisiejszym posiedzeniu Okręgowej Rady Lekarskiej zapadła decyzja w sprawie wysyłanych przez NFZ do lekarzy i lekarzy dentystów aneksów do umów na wystawianie recept na leki refundowane.

Okręgowa Rada Lekarska podjęła uchwałę, w której rekomenduje lekarzom i lekarzom dentystom niepodpisywanie aneksów do umów z NFZ, upoważniających do wystawiania recept na leki i środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych.

Niepodpisanie aneksu do umowy zawierającej dyskryminujące zapisy nie wyklucza zawarcia jej w późniejszym terminie, po uwzględnieniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia postulatów środowiska medycznego.

W dalszym ciągu zachęcam do śledzenia bieżących informacji ukazujących się na naszej stronie internetowej i zapisywania się do Newslettera Śląskiej Izby Lekarskiej. Ułatwi nam to szybkie komunikowanie i przekazywanie istotnych dla naszego środowiska wiadomości.

Dziękuję wszystkim P.T. Koleżankom i Kolegom, także z wielu współpracujących z samorządem organizacji medycznych i związków zawodowych za okazywane zrozumienie, pomoc i solidarną postawę. Tylko działając wspólnie jesteśmy w stanie dotrzeć z naszymi postulatami do decydentów i wpłynąć na zmianę zapisów prawnych niekorzystnych zarówno dla lekarzy i lekarzy dentystów, jak i naszych pacjentów.

Jacek Kozakiewicz
prezes ORL w Katowicach