Wrączono pierwsze nagrody za uzyskanie tytułu specjalisty

data: piątek, 02 lipiec 2010

30.06.2010 w sali audytoryjnej Domu Lekarza Śląskiej Izby Lekarskiej odbyło się uroczyste wrączenie nagród za uzyskanie tytułu specjalisty.

Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy którzy po 4 marca br. uzyskali tytuł specjalisty w dziedzinie podstawowej oraz ich kierownicy specjalizacji.

W uroczystości wzięła udział także prof.Wanda Romaniuk jako przedstawicel ŚUM oraz przedstawiciele towarzystw naukowych.

Początek uroczystości swym występem fortepianowym mazurkami Chopina uświetnił dr Norbert Prudel.

Prezes ŚIL dr Jacek Kozakiewicz  osobiście pogratulował  każdemu nowemu specjaliście zdobycia tego tytułu oraz wręczył list gratulacyjny:

W imieniu śląskiego środowiska lekarskiego oraz własnym, składam Pani Doktor/Panu Doktorowi serdeczne gratulacje w związku z uzyskaniem tytułu specjalisty.

Proszę przyjąć wyrazy uznania za poniesiony trud i zaangażowanie w  drodze do osiągnięcia tak ważnego celu zawodowego.

Życzę Pani Doktor/Panu Doktorowi wielu sukcesów oraz satysfakcji z realizacji wszystkich przyjętych zobowiązań, a także z przekazywania  zdobytej wiedzy i doświadczenia. Ufam, że dzięki wykonywaniu zawodu lekarza w wybranej przez siebie specjalności, pomyślnie zrealizuje Pan Doktor/Pani Doktor swoje plany. Jestem przekonany, że nie braknie także chwil radości i wytchnienia w życiu osobistym.

dr n. med. Jacek Kozakiewicz
Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej
w Katowicach

gratulacje otrzymali także kierownicy specjalizacji:

W imieniu śląskiego środowiska lekarskiego oraz własnym, składam Pani /Panu Doktorowi serdeczne wyrazy podziękowania za zaangażowanie i trud poniesiony w kierowaniu kształceniem specjalizacyjnym.

Wieloletnie pełnienie tej niezwykle istotnej funkcji w kształceniu zawodowym zasługuje na wdzięczność i szacunek Koleżanek i Kolegów Lekarzy. Gotowość do przekazywania Współpracownikom swojej wiedzy i doświadczeń zawodowych jest wyrazem właściwego wypełniania naszych zasad, zapisanych w Kodeksie  Etyki Lekarskiej.
Życzę Pani / Panu Doktorowi wielu radości i sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

dr n. med. Jacek Kozakiewicz
Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej
w Katowicach

Było to pierwsze tak uroczyste uhonorowanie wysiłku tych wszyskich lekarzy, którzy pokonali trudną drogę do specjalizacji.

Rafał Kiełkowski