Informacja NFZ w sprawie ujednoliconego sposobu procedowania w sprawie dokonania zmian warunków zawierania i realizacji umów w poszczególnych rodzajach świadczeń

data: środa, 14 wrzesień 2011
Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia ukazała się Informacja w sprawie ujednoliconego sposobu procedowania w sprawie dokonania zmian warunków zawierania i realizacji umów w poszczególnych rodzajach świadczeń.

Informacja ta znajduje się na stronie:

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, iż  w związku ze znaczną liczbą napływających wniosków w sprawie dokonania zmian warunków zawierania i realizacji umów w poszczególnych rodzajach,  od dnia 1 września 2011 r. w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia obowiązuje ujednolicony sposób ich procedowania pn. /Procedura zarządzania zmianą warunków zawierania i realizacji umów/.

Rozpatrywanie wniosków odbywać się będzie dwa razy w roku:

* dla wniosków wpływających do dnia 31 marca - okres rozpatrywania do 30 kwietnia danego roku,
    * dla wniosków wpływających do dnia 31 sierpnia - okres rozpatrywania do  30 września danego roku.

Do wniosków dotyczących wyceny świadczenia opieki zdrowotnej wymagane  jest przedłożenie szczegółowej specyfikacji kosztowej.

Jerzy Kiwiński
Zespół Radców Prawnych NIL