Siatkówka plażowa – 5 medali dla reprezentantów ŚIL

data: wtorek, 21 czerwiec 2011

W dniach 10-12.06.2011r., w Niechorzu odbyła się już V edycja Mistrzostw Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej. Jak zwykle nasze drużyny mocno zaznaczyły swoją obecność, zdobywając aż pięć medali, w tym 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy. Tegoroczne rozgrywki spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Open wystartowała rekordowa w historii Mistrzostw liczba 13 par.

Nasza doświadczona para, obecna na mistrzostwach od ich początków w 2007r.,
dr n. med. lek. stom. Przemysław Rosak – lek. med. Michał Fatyga oraz debiutanci lek. med. st. Łukasz Polczak – lek. med. st. Kamil Baczyński po batalii siedmiu, „ciężkich” meczów dostały się do półfinałów, gdzie rozegrały zacięty, „bratobójczy” i niezwykle widowiskowy pojedynek o trzecie miejsce. Po siedmiu piłkach meczowych zwycięstwem i brązowym medalem mogli się pochwalić debiutanci, którzy w ten sposób znakomicie podkreślili obecność drużyn ŚIL na arenie ogólnopolskiej.
W klasyfikacji Pań wystartowały dwie pary ze Śląskiej Izby Lekarskiej
dr n. med. lek. stom. Bibiana Sobczyk–Rosak  –  lek. med. Julita Fatyga (srebro) oraz
lek. med. Izabela PolczakElżbieta Buszkiewicz (złoto). Nasze reprezentantki były bezkonkurencyjne zdobywając złoty i srebrny medal w pięknym, bardzo kobiecym stylu.
Jak co roku rozegrane zostały również mecze w kategorii mixt (pary mieszane – kobieta i mężczyzna), do której w 99% zgłaszają się małżeństwa lekarzy, wystawiając w ten sposób na szwank swoją „harmonię rodzinną”. Srebrny medal zdobyła para Bibiana i Przemysław Rosak, a brązowy medal Izabela i Łukasz Polczak.
Czas na rewanże i ewentualne kolejne sukcesy przyjdzie już niedługo w Zakopanem, podczas Igrzysk Lekarskich, do udziału w których wszystkich aktywnych lekarzy serdecznie zapraszamy.
A już teraz sympatyków siatkówki zapraszamy wiosną 2012r., na organizowane przez ŚIL, Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Halowej w Dąbrowie Górniczej.