I KONGRES PEDIATRYCZNO-ŻYWIENIOWY

data: wtorek, 22 październik 2019

Na prośbę Studenckiego Koła Naukowego Dietetyki przy Zakładzie Żywienia Klinicznego i Diagnostyki Gastroenterologicznej przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, udostępniamy informację nt. I Kongresu Pediatryczno-Żywieniowego.

W dniach 30.11-01.12 w Łodzi odbędzie się I Kongres Pediatryczno-Żywieniowy organizowany przez SKN Dietetyki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wraz z agencją eventową eletive sp. z o.o. Wydarzenie zostało podzielone na dwa dni (dzień wykładowy i dzień warsztatowy), podczas których pojawią się wyłącznie merytoryczne tematy oparte na EBM i aktualnym stanie wiedzy. Dodatkowo, w czasie warsztatów dla specjalistów, zaplanowane zostały wykłady żywieniowe dla rodziców, a także zajęcia żywieniowe dla dzieci – „Zdrowe żywienie”.

Podczas Kongresu zostanie poruszonych wiele tematów, min.:

- żywienie dzieci w wieku 1-3 lat,

- najnowsze doniesienia dotyczące żywienia dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym,

- wpływ mikrobioty na rozwój nadwagi i otyłości u dzieci,

- możliwości w walce z nadwagą i otyłością,

- związek mikrobioty z zaburzeniami psychicznymi,

- nieswoiste choroby zapalne jelit u dzieci.

Wśród Prelegentów wspaniali wykładowcy, m.in.: prof. Paweł Januszewicz, prof. Leokadia Bąk-Romaniszyn, prof. Jakub Fichna, mgr Małgorzata Jackowska i wielu innych! Ponadto, na zakończenie dnia wykładowego odbędzie się test Pediatryczno-Żywieniowy. Dzięki niemu zweryfikujesz swoją wiedzę po dniu wykładowym, a osoby, które uzyskają najlepsze wyniki, otrzymają bardzo interesujące nagrody. Informujemy, że lekarze obecni podczas dnia wykładowego Kongresu otrzymają 6 punktów edukacyjnych.

Serdecznie zapraszamy na www.kongres.eletive.pl

Komitet Organizacyjny