ŚIL LIDEREM OCHRONY ZDROWIA

data: środa, 10 kwiecień 2019

9 kwietnia 2019 r., podczas Gali Liderów Ochrony Zdrowia w ramach XXIV Międzynarodowego Kongresu OSOZ, Śląska Izba Lekarska odebrała złotą statuetkę – najwyższe wyróżnienie w dziedzinie promocji i profilaktyki – za film „CHOROBY ZAKAŹNE – ONI PAMIĘTAJĄ!”. Przyznanie tego wyróżnienia i popularność, jaką film osiągnął w mediach społecznościowych, wskazują, że jednak w natłoku informacji – często niemających naukowego potwierdzenia – wartościowy przekaz ma siłę przebicia.

W nagrodzonym filmie doświadczeni lekarze, prof. Krystyna Karczewska i dr n. med. Tadeusz Krawecki, w przejmujący sposób opowiadają o tym, jak wyglądała polska rzeczywistość, zanim dostęp do szczepionek stał się możliwy i powszechny. To historia, do której nie powinniśmy wracać – ŚIL zależało na tym, żeby to wybrzmiało w filmie. Warto przypomnieć, że kampania Śląskiej Izy Lekarskiej promująca szczepienia to również 4 tys. plakatów, które wiszą w szpitalach i przychodniach w woj. śląskim, także wypowiedzi lekarzy, które za pośrednictwem środków masowego przekazu trafiały do opinii publicznej. Przyznanie złotej statuetki lidera utwierdza w przekonaniu, że dotychczasowe działania ŚIL mają sens i wartość. Wyróżnienie jest doskonałą motywacją do dalszej pracy w dziedzinie promocji i profilaktyki ochrony zdrowia, a to płaszczyzna, na której wciąż jest bardzo dużo do zrobienia, dlatego ŚIL nie będzie ustawać w wysiłkach, izba postawiła sobie za cel informowanie i edukowanie społeczeństwa, ponieważ wiedza i świadomość, a następnie podejmowane w oparciu o nie działania w wielu kwestiach są kluczowe dla kondycji zdrowotnej każdego człowieka.

AM