SPOTKANIE Z DYREKTOREM ŚOW NFZ

data: czwartek, 30 marzec 2017

W środę 29 marca br. odbyło się w Śląskiej Izbie Lekarskiej spotkanie lekarzy i lekarzy dentystów z dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzym Szafranowiczem.
Dyrektor ŚOW NFZ odpowiadał na pytania przygotowane przez lekarzy i lekarzy dentystów, które dotyczyły przede wszystkim ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS), umów POZ po 30 czerwca br. i ich pilotażu oraz ustawy o sieci szpitali i przyszłości konkursów na świadczenia stomatologiczne.
Dyrektor NFZ potwierdził, że ustawa o sieci szpitali wchodzi w życie zgodnie z planem, czyli od  1 października br.
Podkreślił także, iż wszystkie umowy AOS, w związku z wejściem w życie ustawy o sieci szpitali, będą prolongowane do 30 czerwca 2018 r., a konkurs na AOS zostanie ogłoszony prawdopodobnie 2 listopada br.
Dyrektor J. Szafranowicz przedstawił dane o  dostępności opieki stomatologicznej w regionie. Termin ogłoszenia konkursu na świadczenia stomatologiczne zostanie podany w najbliższych dniach.  Podał terminy rozpoczęcia konkursów w pozostałych zakresach w tym roku. Dyrektor zaznaczył, iż przestawione terminy mogą ulec zmianie.

W spotkaniu, którego gospodarzem był prezes ORL Jacek Kozakiewicz, udział wzięli m.in. członkowie Prezydium ORL: Rafał Kiełkowski, Jerzy Rdes, Danuta Korniak, Krystyn Sosada, Janusz Heyda, Janusz Milejski. a także przedstawiciele OIL w Częstochowie: wiceprezes Urszula Kołodzińska, członek ORL Grażyna Adamkiewicz, członek Komisji Stomatologicznej Piotr Janik. OIL w Bielsku-Białej reprezentowali: wiceprezes Beata Jarczewska-Głośnicka, wiceprezes Maciej Skwarna i członek ORL Teresa Pardela-Gilowska.
Oprócz członków Prezydium ŚIL reprezentowali: przewodniczący komisji ds. kontaktów z NFZ Leszek Jagodziński, członkowie Komisji Stomatologicznej ORL w Katowicach Aleksandra Sommerlik-Biernat, Alina Stępnik-Mardzyńska, Piotr Ziętek.