Echa stanowiska ORL w sprawie kontraktowania świadczeń zdrowotnych przez NFZ na 2011 rok - c. d.

data: poniedziałek, 07 marzec 2011

Szanowny Pan
Okręgowej Rady Lekarskiej

W odpowiedzi na Pana pismo dotyczące stanowiska Okręgowej Rady Lekarskiej w sprawie kontraktowania świadczeń zdrowotnych przez NFZ na 2011 rok, uprzejmie informuję, iż jesteśmy zainteresowani nawiązaniem współpracy ze Śląską Izbą Lekarską w celu rozwiązania obecnych, jak i przyszłych problemów.

II Zastępca Prezydenta Miasta
mgr Henryk Ptasznik

****************************

Szanowny Pan
Okręgowej Rady Lekarskiej

Szanowny Panie Prezesie

W odpowiedzi na pismo z dnia 27 stycznia 2011 roku Rada Izby Notarialnej w Katowicach, wyraża poparcie dla przedsięwzięć Okręgowej Rady Lekarskiej Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach, mających na celu rozwiązanie problemów przedstawionych w załączonym stanowisku. Ufamy, iż podjęte działania przyniosą poprawę w ochronie zdrowia w naszym województwie.

Rady Izby Notarialnej
w Katowicach
Dariusz Wojciech Rzadkowski

**********************************

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej
Śląska Izba Lekarska
Ul. Grażyńskiego 49a
40-126 Katowice

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 31.01.2011 roku, pragniemy poinformować, że w pełni rozumiemy protesty i obawy Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, wynikające z Państwa zdaniem, nieprawidłowych rozstrzygnięć konkursu ofert przez Śląski Oddział Wojewódzki NFZ.

Do naszych biur poselskich wpływają skargi dotyczące powyższego problemu zarówno ze strony lekarzy jak i dyrektorów placówek świadczących usługi w zakresie ochrony zdrowia, którzy są zaniepokojeni sytuacją w jakiej się obecnie znaleźli.

Wielokrotnie interweniowaliśmy do NFZ o podjęcie działań, które miały by na celu przede wszystkim dobro pacjentów z terenów Zagłębia i Śląska oraz podniesienie poziomu leczenia.

Poseł na Sejm
Jarosław Pięta