OŚRODEK DOSKONALENIA ZAWODOWEGO PERSONELU MEDYCZNEGO SZPITALA WIELOSPECJALISTYCZNEGO W JAWORZNIE Z MEDALEM ŚLĄSKIEJ IZBY LEKARSKIEJ

data: poniedziałek, 21 listopad 2016

22 listopada 2016 r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 10-lecia działającego przy Szpitalu Wielospecjalistycznym Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Personelu Medycznego. Ośrodkowi została przyznana Złota Honorowa Odznaka za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz Medal ŚIL za Zasługi dla Samorządu Lekarskiego.

Uroczyste obchody Jubileuszu były połączone z wręczeniem odznaczeń i wyróżnień długoletnim, zasłużonym pracownikom Szpitala. Liczna grupa pracowników ochrony zdrowia, w tym 41 lekarzy, zostało odznaczonych wysokimi odznaczeniami państwowymi:

- Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi,

- Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę,

- Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Zdrowia,

- oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Ośrodek organizuje szkolenia z zakresu wybranych zagadnień medycznych, w tym również w kontekście ochrony praw pacjenta.  Na przestrzeni działalności, w latach 2004-2016 odbyły się 84 szkolenia, 13 warsztatów praktycznych, w których ogółem wzięło udział ponad 7 000 osób. Za udział w szkoleniu personel medyczny otrzymuje punkty edukacyjne, które przyznawane są zgodnie z uchwałą Śląskiej Izby Lekarskiej.

Ośrodek swoją działalnością realizuje obowiązek doskonalenia zawodowego personelu medycznego na terenie województwa śląskiego oraz ościennych województw, a także szkoli w ramach kursów specjalizacyjnych lekarzy z całego kraju. Doskonalenie zawodowe dotyczy również kadry pielęgniarskiej. We współpracy w Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Katowicach organizowane są kursy specjalistyczne oraz kwalifikacyjne, z których korzystają pielęgniarki zatrudnione w naszym szpitalu i okolicznych jednostkach.

ATM

Dr n. med. Józef Kurek w trakcie wykładu