LEKARZE ŚLĄSKIEJ IZBY LEKARSKIEJ NA MANIFESTACJI PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA

data: środa, 28 wrzesień 2016

W sobotę, 24 września w samo południe ruszyła manifestacja pracowników służby zdrowia. Ulicami Warszawy, spod pl. Zamkowego na pl. Konstytucji, przeszli lekarze, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, dietetycy, technicy radiologii oraz przedstawiciele innych zawodów medycznych.
Lekarze walczyli o podniesienie publicznych nakładów na ochronę zdrowia do poziomu 6,8% PKB z obecnych 4,5%, czyli do minimalnego poziomu, który według Światowej Organizacji Zdrowia zapewnia bezpieczeństwo obywatelom. Celem protestu było także polepszenie warunków pracy, przestrzeganie prawa pracy w placówkach medycznych, ograniczenie biurokracji i zatrzymanie masowych wyjazdów lekarzy za granicę.
W Warszawie obecny był także prezes ORL Jacek Kozakiewicz wraz z delegacją Śląskiej Izby Lekarskiej. Z województwa śląskiego czynny udział w manifestacji wzięło około 300 lekarzy, w tym 200 zrzeszonych w Śląskiej Izbie Lekarskiej. Z transportu zbiorowego zorganizowanego przez ŚIL skorzystało 130 lekarzy. Wśród protestujących byli zarówno lekarze specjaliści, rezydenci i stażyści.

"Rozmowa poranka" w radiu eM  o proteście z Prezesem ORL w Katowicach dr. Jackiem Kozakiewiczem (26 września 2016 r.)

By odsłuchać rozmowę pobierz plik, (ze względu na duży rozmiar pliku czas pobierania może wymagać cierpliwości)