KOLEJNY KLUB LEKARZA SENIORA

data: czwartek, 15 wrzesień 2016

13 września zainaugurowano działalność Klubu Lekarza Seniora w Katowicach. Na spotkanie założycielskie przybyło około 60 lekarzy i lekarzy dentystów.

Prezes ORL Jacek Kozakiewicz przyrównał Śląską Izbę Lekarską do wspólnoty. Mówił o uznaniu i szacunku dla „dorosłej części środowiska lekarskiego”. Podziękował także dr Weronice Siwiec, która podjęła się trudu organizacji Klubu Lekarza Seniora w Katowicach. „Mam nadzieję, że nie braknie Wam zdrowia, pogody ducha i determinacji, aby spotykać się nie tylko we własnym gronie, ale może też z młodzieżą lekarską. Wtedy będziemy mogli mówić o prawdziwej sztafecie pokoleń, wydaje mi się, że młodzi lekarze też tego chcą.” – powiedział podczas uroczystości Prezes ORL.

Organizacją spotkania zajęły się dr Weronika Siwiec i dr Alina Gutry.

Klub Lekarza Seniora ma pełnić przede wszystkim funkcję integracyjną, jesteśmy otwarci na przyjmowanie do swojego grona lekarzy, do których informacja o powstaniu katowickiego Kluby dopiero dotrze. Planujemy cykl interesujących wykładów i warsztatów z zakresu kultury, sztuki, historii i zdrowia” – deklarowała dr Weronika Siwiec.

Kluby Seniora to inicjatywa, która została zapoczątkowana przez prezesa ORL Jacka Kozakiewicza i dr Janinę Bić-Szudak w 2008 roku w Bytomiu. W tym roku utworzono Klub Lekarza Seniora w Rybniku, katowicki jest zatem trzecim, działającym w strukturach Śląskiej Izby Lekarskiej.

AVDC