Agresja w ochronie zdrowia – debata online

data: wtorek, 15 luty 2011
Agresja wobec personelu medycznego (zarówno lekarzy jak i pielęgniarek) jest tematem rzadko poruszanym przez media. Do tej pory nie oszacowano także skali tego zjawiska, choć trwają prace nad stworzeniem mapy agresji  w służbie zdrowia. Służy temu uruchomiony przez Naczelną Izbę Lekarską System Monitorowania Agresji w Ochronie Zdrowia. Wciąż jednak pozostaje pytanie w jaki sposób zapobiegać takim incydentom, w jakich instytucjach szukać pomocy.

18 lutego w godz. 12.00 – 13.30, podczas debaty online organizowanej przez  Wolters Kluwer Polska,  zgromadzeni eksperci postarają się wyjaśnić wszelkie wątpliwości  i odpowiedzieć na pytania dotyczące przypadków agresji wobec personelu medycznego, w tym najważniejsze: jak skutecznie bronić się przed agresją wobec lekarzy i pielęgniarek. Uczestnikami debaty będą dr Krzysztof Kordel – Rzecznik Praw Lekarza, Elżbieta Buczkowska Przewodnicząca Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz dr inż. Robert Mołdach Prezes Ogólnopolskiego Związku Prywatnych Pracodawców Służby Zdrowia.

Podczas debaty użytkownicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób działa stworzony przez Naczelną Izbę Lekarską system Monitorowania Agresji w Ochronie Zdrowia (www.agresja.hipokrates.org) oraz będą mogli bezpośrednio, podczas debaty, zadawać pytania ekspertom.

By wziąć udział w debacie, wystarczy zarejestrować się na stronie