NOWE KURSY SPECJALIZACYJNE Z ZAKRESU RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W ŚLĄSKIEJ IZBIE LEKARSKIEJ

data: piątek, 03 czerwiec 2016

Szanowni Państwo,

od wielu miesięcy członkowie Śląskiej Izby Lekarskiej, którzy rozpoczęli specjalizację według programów modułowych, borykali się
z brakiem wolnych miejsc na obowiązkowych kursach z ratownictwa medycznego prowadzonych przez CMKP, dostępnych dotychczas poza województwem śląskim. Są to kursy wymagane do wszystkich specjalności po 1 października 2014 roku.

W związku z tym Prezes ORL w Katowicach Jacek Kozakiewicz rozpoczął rozmowy z kierownictwem Katedry Medycyny Ratunkowej
w Zabrzu, która wzięła udział w dodatkowym konkursie ofert na 5 kursów zorganizowanych przez CMKP. Konkursy zostały jednak rozstrzygnięte na korzyść innego ośrodka poza województwem śląskim.

W tej sytuacji po przygotowaniu merytorycznym i organizacyjnym Prezydium ORL podjęło decyzję o zorganizowaniu i sfinansowaniu
w całości 4 edycji kursów specjalizacyjnych z ratownictwa medycznego przez Śląska Izbę Lekarską. Następnie w Ośrodku Kształcenia ŚIL przygotowaliśmy stosowną dokumentację  i wysłano ją do Warszawy.

Uprzejmie informujemy Państwa, że 2 czerwca 2016 roku na stronie CMKP pojawiły się już nasze nowe kursy z ratownictwa medycznego. W ten sposób jako jedyna Izba Lekarska w Polsce zorganizujemy te kursy na własnej bazie sprzętowej i z własnych środków.

W obawie o ograniczoną liczbę miejsc, które zgodnie z wymogami CMKP muszą być dostępne dla lekarzy z całej Polski, prosimy naszych lekarzy - członków ŚIL, którzy są zainteresowani udziałem w powyższych kurach o szybkie podejmowanie decyzji i rejestrowanie się drogą elektroniczną.

Koordynator kursów z RKO i stanów nagłych w ŚIL

Dr Janusz Michalak

Więcej informacji i zapisy na kurs: http://www.izba-lekarska.org.pl/1065-ratownictwo_medyczne_kurs_specjalizacyjny