STOMATOLOGIA-HARMONOGRAM PRACY

data: niedziela, 17 kwiecień 2016

W związku z podpisanym 8 kwietnia 2016 r. porozumieniem, pomiędzy Dyrektorem ŚOW NFZ, a przedstawicielami Okręgowych Izb Lekarskich działających na terenie województwa śląskiego, istnieje możliwości zmiany harmonogramów pracy lekarzy dentystów wykonujących świadczenia w ramach zawartych ze świadczeniodawcami umów w zakresie: świadczenia ogólnostomatologiczne.

Zainteresowanym, którzy złożą stosowne wnioski portalowe zostaną przedstawione do podpisu aneksy do obowiązujących umów. Składając wnioski należy pamiętać, że nowe harmonogramy pracy lekarzy dentystów muszą spełniać warunki dodatkowo oceniane, uzgodnione/deklarowane w postępowaniu konkursowym /np. liczba dni pracy w godzinach popołudniowych (min. do godz. 18), praca w soboty/.
Ponadto:
1.    W przypadku pełnego etatu przeliczeniowego (umowa na 9 000 pkt/miesiąc), harmonogram pracy lekarza w poradni może być ustalony na poziomie min. 20 godzin w tygodniu tj. 5 dni w tygodniu po 4 godziny lub 4 dni w tygodniu po 5 godzin.
2.    W przypadku 0,75 etatu przeliczeniowego, harmonogram pracy lekarza w poradni może być ustalony na poziomie min. 15 godzin w tygodniu przy założeniu minimalnej dostępności 3 godzin w ciągu dnia.
3.    W przypadku 0,5 etatu przeliczeniowego, harmonogram pracy lekarza w poradni może
być ustalony na poziomie min. 10 godzin w tygodniu przy założeniu minimalnej dostępności 3 godzin w ciągu dnia.

Źródło:
Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej - Dział Kontraktowania świadczeń w POZ, Stomatologii, Rehabilitacji
tel. (32) 735 17 75, 735 17 69.