PLEBISCYT-HIPOKRATES 2015

data: czwartek, 22 październik 2015

Plebiscyt „Dziennika Zachodniego” rozstrzygnięty.

16 października oficjalnie ogłoszono nazwiska zwycięzców w plebiscycie zorganizowanym przez „Dziennik Zachodni” Hipokrates 2015. Kapituła plebiscytu złożona z reprezentantów różnych środowisk medycznych Śląska, w której zasiedli: m.in. prof. Marian Zembala – minister zdrowia, prof. Przemysław Jałowiecki – rektor SUM, dr n. med. Jacek Kozakiewicz - prezes ORL w Katowicach, dr Klaudiusz Komor – prezes ORL w Bielsku-Białej czy dr n. farm. Piotr Brukiewicz -  prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej, wyłoniła zwycięzców w sześciu kategoriach. Kandydaci do wyróżnienia byli zgłaszani przez czytelników „Dziennika”, którzy również od 21 sierpnia do 2 października oddawali na nich swoje głosy. Ostatecznie zwycięzcą plebiscytu w kategorii lekarz został dr n. med. Marek Wróbel, specjalista otolaryngolog, ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju (uzyskał 22 675 głosów),  drugie miejsce zdobyła dr Małgorzata Bąbska, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej z ZLA w Zawierciu (19 347 oddanych głosów), a trzecią lokatę uzyskał dr n. med. Przemysław Besser, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterolog z NZOZ-u Poliklinika w Sosnowcu (16 518 głosów).
Wyróżnionym lekarzom nagrody wręczyli przedstawiciele samorządów lekarskich, prezesi Jacek Kozakiewicz i Klaudiusz Komor.
Kapituła wybrała jeszcze jednego honorowego laureata „osobę, która najbardziej zasłużyła się w ostaniem czasie dla medycyny”, tytułem Hipokratesa 2015 została wyróżniona  prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog, seksuolog. Kierownik Katedry Zdrowia Kobiety SUM w Katowicach, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach. Przewodnicząca Sekcji Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, wiceprzewodnicząca Sekcji Menopauzy i Andropauzy PTG, przewodnicząca Rady Programowej Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.