III PIELGRZYMKA SŁUŻBY ZDROWIA

data: środa, 21 październik 2015

III Pielgrzymka Służby Zdrowia
W ostatnią niedzielę (18 października), w światową niedzielę misyjną, w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbyła się III Pielgrzymka Służby Zdrowia; Msza święta z udziałem przedstawicieli zawodów medycznych, w tym lekarzy, pielęgniarek i położnych. W nabożeństwie udział wzięli także lekarze, którzy w poniedziałek, 19 października wyruszyli z misją medyczną do Paragwaju.*

Uroczystą Eucharystię koncelebrował abp Wiktor Skworc. We Mszy uczestniczył także ks. Krzysztof Tabath, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Knurowie, pełniący jeszcze do końca października funkcję duszpasterza służby zdrowia (od 1 listopada jego funkcję przejmie ks. Łukasz Stawarz, posługujący jako kapelan w Tychach).
W Katedrze obecna była delegacja przedstawicieli śląskiego samorządu lekarskiego wraz ze sztandarem Śląskiej Izby Lekarskiej, której przewodniczył prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach Jacek Kozakiewicz oraz delegacje oddziałów śląskich: Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich.
* Tegoroczna misja medyczna do Paragwaju jest już piątą z kolei wyprawą medyków ze Śląska organizowaną przez lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju, której patronuje  Śląska Izba Lekarska.