WAŻNY PROBLEM: DEHUMANIZACJA MEDYCYNY

data: piątek, 18 wrzesień 2015

10 października o godz. 10 00 w Domu Lekarza

Śląska Izba Lekarska oraz Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich Oddział Śląski,  kierując się szczególną troską o zapewnienie właściwych warunków wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty, organizują konferencję naukową pt. „Dehumanizacja medycyny”. Konferencja odbędzie się 10 października 2015 r. o godz. 10:00 w Domu Lekarza w Katowicach, ul. Grażyńskiego 49 a.

Honorowy patronat objęli: Minister Zdrowia prof. dr. hab. n. med. Marian Zembala; ks. Arcybiskup Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki, Prezes ORL w Katowicach dr n. med. Jacek Kozakieiwcz; Prezes Oddziału Śląskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich; dr n. med. Elżbieta Kortyczko.

Wykłady przedstawią: prof. dr hab. n. med. Jan Duława, dr hab. n. hum. Danuta Krzyżyk, ks. dr hab. n. teolog. Antoni Bartoszek, ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer oraz dr n. med. Marcin Jabłoński.

Patronat medialny: Dziennik Zachodni, Gość Niedzielny, Radio eM, TVP Katowice
 Celem Konferencji jest  zwrócenie uwagi opinii publicznej na to niepokojące zjawisko i tym samym  rozpoczęcie społecznej debaty, bo dehumanizacja w medycynie zagraża zarówno pacjentom, jak i samym lekarzom! Często podkreśla się znaczenie holistycznego  podejścia do pacjenta i sposobu jego leczenia, jako niezbędnego elementu prawidłowej relacji lekarz- pacjent. Prestiż medycyny zależy w ogromnej mierze od uwzględnienia wszystkich humanistycznych jej aspektów. Podczas Konferencji poruszymy wiele tematów, wśród których znajdą się m.in.: wpływ przemian gospodarczych w Polsce na relację lekarz- pacjent, aspekty moralne współczesnej medycyny, problemy komunikacji medycznej oraz różnice między światem biznesu, a medycyną. Po wykładach zaplanowaliśmy panel dyskusyjny.

Śląski samorząd lekarski oraz Oddział Śląskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w Konferencji.

Rejestracji można dokonać elektronicznie na formularzu zgłoszeniowym lub telefonicznie pod numer telefonu 32 60 44 225.