MINISTER ZDROWIA Z WIZYTĄ W ŚIL

data: środa, 01 lipiec 2015

Wczoraj (30 czerwca) w godzinach popołudniowych, w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej, odbyło się spotkanie Jacka Kozakiewicza - prezesa ORL z prof. Marianem Zembalą – ministrem zdrowia, przebywającym na Śląsku w związku z wyjazdowym posiedzeniem rządu RP. W trakcie spotkania minister zdrowia przedstawił działania, jakie planuje podjąć w najbliższym czasie. Rozmawiano także o sprawach poruszonych na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarskiej, którego minister był gościem. Prezes Jacek Kozakiewicz ponownie przedstawił opinie samorządu lekarskiego w najważniejszych dla środowiska kwestiach m.in. rewizji „pakietu onkologicznego”, zmniejszenia obowiązków administracyjnych nakładanych na lekarzy czy zwiększenia liczby rezydentur.

Na zakończenie wizyty prof. Zembala zaprosił prezesa ORL, jako eksperta, do udziału w panelu dyskusyjnym, który odbędzie się 4 lipca w sali Sejmiku Śląskiego, w ramach konferencji „O zdrowiu trzeba rozmawiać! Budowanie nowoczesnej i przyjaznej ochrony zdrowia w Polsce – debata regionalna z udziałem: ministra zdrowia, przedstawicieli władz samorządowych i placówek zdrowia”.

Minister przekazał również zaproszenia do udziału w spotkaniu dla innych przedstawicieli śląskiego samorządu.

Anna Zadora - Świderek
p.o. rzecznika prasowego