Konferencja - Pakiet onkologiczny - zgodność z konstytucją

data: wtorek, 31 marzec 2015

Szanowni Państwo
W imieniu redakcji Gazety Lekarskiej i organizatorów konferencji zapraszam na konferencję prasową pt.: „Dyskryminacja pacjentów i lekarzy – publikacja raportu regulacyjnego oceniającego zgodność pakietu onkologicznego i kolejkowego z Konstytucją RP”, która odbędzie się 2 kwietnia (czwartek) o godz. 11.00 w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej. Będziemy ją transmitować na naszym portalu www.gazetalekarska.pl, a dodatkowo nasi dziennikarze będą relacjonować ją online.

Raport regulacyjny autorstwa Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka wskazuje co najmniej kilkanaście zapisów mogących naruszać Konstytucję RPoraz wiele wad i luk prawnych, które w konsekwencji powodują m.in.
•dyskryminację pacjentów,
•ograniczanie chorym równego dostępu do usług medycznych,
•różnicowanie sytuacji prawnej lekarzy rodzinnych i lekarzy specjalistów.

Upubliczniony raport będzie podstawą do złożenia przez Naczelną Radę Lekarską wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności zapisów pakietów z ustawą zasadniczą.

W konferencji udział wezmą m.in. prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr Maciej Hamankiewicz oraz dr Tomasz Zalasińskii adw. Michał Czarnuch, reprezentujący Kancelarię Domański Zakrzewski Palinka.

Tymczasem dziś, w trakcie podsumowania pierwszego półrocza działania rządu,Ewa Kopacznie powiedziała nic na temat pakietu onkologicznego. Dlaczego? Czy odniosą się do tego uczestnicy czwartkowej konferencji?
 Zapraszam na www.gazetalekarska.pl

z poważaniem i pozdrowieniami Ryszard Golański