PAKIET ONKOLOGICZNY

data: poniedziałek, 16 luty 2015

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy.
Naczelna Rada Lekarska przygotowuje konferencję prasową (5 lub 12 marca), podczas której podsumuje pierwsze tygodnie wprowadzania pakietu onkologicznego. Do sporządzenia prezentacji dla dziennikarzy konieczne jest zebranie danych i przykładów, które dobrze zobrazują sytuację lekarzy rodzinnych, specjalistów w przychodniach i szpitalach oraz onkologów.
Większość Okręgowych Rad Lekarskich negatywnie odniosła się do założeń i trybu wprowadzania pakietu onkologicznego w ubiegłym roku. By przedstawić najlepiej oddające obecną sytuację fakty, NRL musi za pośrednictwem Okręgowych Izb Lekarskich pozyskać wiarygodne i konkretne przykłady z regionów.
W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie drogą elektroniczną informacji obejmującej:
-ogólne uwagi do funkcjonowania pakietu
-przykłady doświadczeń lekarzy rodzinnych
-przykłady doświadczeń specjalistów w przychodniach i szpitalach (ginekolodzy, chirurdzy, laryngolodzy, okuliści, neurochirurdzy, pediatrzy, pulmunolodzy, gastrolodzy)
-przykłady doświadczeń onkologów
Z uwagi na bliski termin konferencji prasowej, uprzejmie proszę o przekazanie w/w informacji na adres sekretariat@izba-lekarska.org.pl do dnia 19 lutego br.
Zebrane materiały posłużą do przygotowania prezentacji i informacji dla dziennikarzy.
Sekretarz ORL
Krystian Frey