VI ANDRZEJKI STOMATOLOGICZNE
AAA

III Mistrzostwa Polski Lekarzy w Squashu

data: środa, 22 październik 2014

Organizowane na terenie Śląskiej Izby Lekarskiej III już Mistrzostwa Polski lekarzy w Squashu po raz pierwszy odbyły się w  nowej formule zawodów dwudniowych. Ubiegłoroczna frekwencja i  wzrastające zainteresowanie zawodami wymusiły podzielenie zawodów.   Impreza w tym roku odbyła się w dniach 11-12 października  w klubie Stary Hangar w Gliwicach.

W pierwszym dniu zawodów odbył się główny turniej OPEN, który zgromadził  30 uczestników, w tym rozstawionych  finalistów poprzednich Mistrzostw. Turniej otworzyli wspólnie dr Jerzy Pabis , Przewodniczący Komisji Sportu OIL w Katowicach oraz organizatorzy i inicjatorzy tych  zawodów: Artur Smoleń trener squasha oraz piszący te słowa. Po zaciętych wielogodzinnych zawodach Mistrzem Polski Lekarzy w roku 2014 w Squashu został dr Krzysztof Goral, lekarz  dentysta   ze Śląskiej Izby Lekarskiej. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny Mistrz Polski dr  Jakub Madej, a trzecie  dr Mateusz Barycki. Dekoracji zwycięzców i wręczenia nagród dokonał Prezes Śląskiej izby Lekarskiej dr Jacek Kozakiewicz.
W niedzielę, w drugim dniu zawodów odbyły się  dwa turnieje: kobiet oraz lekarzy +45 lat. W turnieju kobiet po raz kolejny zwyciężyła nasza koleżanka ze Śląskiej Izby Lekarskiej dr Agata Paszek-Bluszcz potwierdzając dominację w damskim squashu. Kolejne miejsca zajęły  dr  Beata Kamińska, a trzecie miejsce podium wywalczyła dr Grażyna Kurzawska.  Tak jak wszystkie mecze, również te w turnieju „weteranów” (+45 lat) były wyjątkowo zacięte, a do zdobycia 1 miejsca było konieczne rozegranie 6 wyczerpujących meczów. Ostatecznie w tych zawodach zwyciężył dr Jurand Palka, lekarz dentysta ze Śląskiej Izby Lekarskiej. Drugie miejsce zajął dr Piotr Musik z Dolnośląskiej Izby, a trzecie zdobył dr Marcin Krasucki również reprezentant lekarzy-dentystów ze ŚIL.
Wzrastające zainteresowanie oraz poziom sportowy zawodów są wystarczającą motywacją dla naszego środowiska lekarskiego do kontynuacji tej imprezy oraz zorganizowania kolejnych zawodów mistrzowskich na przełomie września i października 2015, na które już Koleżanki i Kolegów  zapraszamy , również tych rozpoczynających swoją  przygodę z tą dyscypliną sportu.