Jubileusz 75-lecia

data: piątek, 03 grudzień 2010

W środę 1 grudnia w Domu Lekarza odbyło się uroczyste posiedzenie Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach z okazji Jubileuszu 75-lecia istnienia samorządu lekarskiego na Śląsku.

Specjalnym gościem spotkania była prof. Irena Lipowicz – Rzecznik Praw Obywatelskich, która wygłosiła okolicznościowy wykład na temat roli samorządów w budowaniu demokracji w Polsce.

W trakcie uroczystości wręczono złote „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Otrzymało je trzech lekarzy, członków Śląskiej Izby lekarskiej, wieloletnich działaczy samorządu: doktorzy Janusz Heyda i Danuta Korniak oraz prof. Stanisław Nowak.

Prezes ORL Jacek Kozakiewicz wręczył okolicznościowe statuetki przybyłym gościom oraz przedstawicielom władz samorządu ubiegłych pięciu kadencji. Otrzymali je byli prezesi śląskiego samorządu: Zygfryd Wawrzynek, Wojciech Marquardt i Maciej Hamankiewicz, a także Okręgowi Rzecznicy Odpowiedzialności Zawodowej: Stefan Kopocz i Mieczysław Dziedzic oraz przewodniczący Okręgowego Sądu Lekarskiego: Władysław Nasiłowski, Stanisław Nowak i Stefan Stencel.

Pełna relacja z tego wydarzenia ukaże się w styczniowym numerze pisma „Pro Medico”.

(dodał Przemysław Skiba)