2016-05-09 (poniedziałek) 16.00-19.30

Cykl warsztatów: Ocena EKG- podstawy i przykłady kliniczne. Warsztaty dla lekarzy pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu elektrokardiologii praktycznej, przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych (interna, kardiologia)

W kwietniu oraz maju organizujemy kolejną edycję „spotkań z EKG”. Podobnie jak dwie poprzednie będą one przygotowane w formie warsztatowej- czyli trochę teorii (bo jest ona niezbędna do właściwej interpretacji elektrokardiogramu) oraz, przede wszystkim, praktyka- czyli przykłady kliniczne, oparte zarówno na zapisach standardowych jak również fragmentach zapisów holterowskich. W tej drugiej części korzystamy z systemów do głosowania. Spotkania nie stanowią typowej całości, można wybrać wszystkie, jedno lub dwa. Przedstawiane przykłady będą miały różny stopnień trudności, znajdą się zapisy łatwiejsze jak również te trudne, przysparzające najwięcej kłopotów. Wszystkie zostaną starannie omówione! Jeżeli uczestniczyliście Państwo we wcześniejszych- teoria będzie do przypomnienia, natomiast przykłady będą inne- a więc czas nie będzie stracony J. Poniżej harmonogram spotkań oraz ich tematyka. Jak Państwo zauważycie, dużo czasu poświęcimy na przykłady zapisów. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy!

Partnerem spotkań jest firma Bayer HealthCare. Zapisy na stronie Śląskiej Izby Lekarskiej.

2016-05-09 (poniedziałek) 16.00-19.30

Spotkanie trzecie: przyszedł pacjent z wszczepionym urządzeniem…

Część pierwsza 16.00-17.30

1.      Tryby stymulacji- podstawowe informacje